Jak otrzymać Kartę MKA

Jeśli nie masz zaufania do nowych technologii i chcesz, aby Twój telefon służył do dzwonienia, a niekoniecznie był także kartą płatniczą czy biletem komunikacji miejskiej, skorzystaj z możliwości wyrobienia fizycznej karty MKA. Na tym jednym kawałku przysłowiowego plastiku, będziesz mieć możliwość zapisania biletów, doładowań czy innych uprawnień do usług, których oferta sukcesywnie będzie powiększana.

Aby ułatwić Ci życie swoją Kartę MKA możesz otrzymać na kilka sposobów:

  1. Zamówić przez Portal MKA i odebrać osobiście
  2. Zamówić przez Portal MKA i poczekać, aż sama do Ciebie przyjdzie pocztą
  3. Zgłosić się do Punktu Obsługi Klienta MKA i dostać Kartę „od ręki”

W każdym przypadku pierwszą kartę otrzymasz za darmo!

Zamówienie przez Portal

Według nas najwygodniejszym sposobem otrzymania karty MKA jest jej zamówienie przez Portal MKA. Wiąże się to z zarejestrowaniem się w systemie, ale nie jest to skomplikowane. Jedyne co musisz zrobić to wypełnić wniosek, w którym podasz swoje podstawowe dane, adres korespondencyjny oraz załączyć swoje zdjęcie.

Jakość zdjęcia jest bardzo ważna! Pamiętaj, aby na zdjęciu była wyraźnie widoczna Twoja twarz. Zdjęcie musi spełnić formalne wymagania opisane w Regulaminie MKA, czyli musi to być:

Czytelne zdjęcie legitymacyjne w formacie 40x50 mm lub 35x45 mm z zachowaniem równomiernego oświetlenia twarzy, na jasnym tle, bez nakrycia głowy i okularów przeciwsłonecznych. Twarz na zdjęciu powinna zajmować ok. 2/3 powierzchni zdjęcia.

Podczas składania wniosku poprosimy Cię o wybór sposobu dostarczenia karty, ale o tym za chwilę.

Po wypełnieniu wniosku i załadowaniu zdjęcia, po prostu wyślij swój wniosek klikając przycisk „Wyślij formularz”. Po wysłaniu otrzymasz od nas e-mail z linkiem aktywacyjnym. Po kliknięciu tego linku Twój wniosek zostanie zarejestrowany w naszym systemie a konto w Portalu utworzone.

Twój wniosek będzie podlegał weryfikacji, a szczególnie to, czy zdjęcie jest poprawne. Po zaakceptowaniu przez nas zdjęcia, na portalu zostanie dla Ciebie aktywowana opcja zakupu usługi, o czym zostaniesz poinformowany przesłanym przez nas e-mailem. Wtedy możesz już zakupić dowolny bilet okresowy, który od razu nagramy na Twoją nowiutką kartę. Pamiętaj! Musimy mieć czas na wyprodukowanie Twojej karty, więc ustaw datę aktywacji biletu w przyszłości.

O zmianach statusu przygotowania Twojej Karty MKA będziemy Cię na bieżąco informować wysyłając e-maile na podany podczas rejestracji e-mail. Możesz też po prostu zalogować się na swoje konto w Portalu MKA i sprawdzić status swojego wniosku.

A teraz kilka słów o tym jak Karta może trafić w Twoje ręce. Jak wspomnieliśmy, podczas składania wniosku możesz wybrać, w jaki sposób chcesz dostać swoją Kartę MKA. Masz do wyboru:

Odbiór osobisty

Podczas składania wniosku wybierz sposób odbioru "Odbiór osobisty", a następnie z wyświetlonej listy Punktów Obsługi Klienta wybierz najwygodniejszy dla Ciebie.

Jeśli wybierasz odbiór osobisty to bilet kup z datą aktywacji co najmniej 7 dni po dacie kupna.

Jak tylko Twoja karta będzie gotowa dostaniesz od nas e-mail, że możesz ją odebrać w wybranym przez Ciebie Punkcie Obsługi Klienta. Podczas odbioru pamiętaj, żeby mieć ze sobą dowód tożsamości – chcemy mieć pewność, że Twoja Karta trafi we właściwe ręce.

Wysyłka karty pocztą

Podczas składania wniosku wybierz sposób odbioru "Przesyłka pocztowa". Domyślnym adresem wysyłki jest ten wprowadzony w danych kontaktowych, w tym celu zaznacz opcję "Adres wysyłki taki sam jak dla danych kontaktowych". Oczywiście możesz też podać inny adres, wtedy zostaniesz poproszony o wypełnienie dodatkowego formularza danych korespondencyjnych.

Jeśli wybierasz opcję otrzymania Katy pocztą to bilet kup z datą aktywacji co najmniej 14 dni po dacie kupna.

W ciągu 14 dni Karta MKA zostanie dostarczona do Twojego domu. Potem musisz tylko aktywować Kartę w portalu – chcemy wiedzieć, że Karta na pewno do Ciebie trafiła!

Wyrobienie Karty MKA w Punkcie Obsługi Klienta

Jeśli nie chcesz czekać na swoją Kartę MKA możesz otrzymać ją „od ręki” w naszych Punktach Obsługi Klienta w Krakowie, Tarnowie, Wieliczce oraz w Miechowie. Pełna lista punktów znajduje się tutaj.

Jeśli chcesz dostać kartę od razu wybierając się do Punktu Obsługi Klienta pamiętaj o zabraniu ze sobą dowodu tożsamości i poprawnego zdjęcia!

W każdym Punkcie dostępne są papierowe wnioski. Wniosek o wydanie Karty MKA możesz wypełnić na miejscu, ale możesz też pobrać go stąd i na spokojnie wypełnić w zaciszu domowym.

Wypełniony wniosek o wydanie Karty MKA  wraz ze zdjęciem złóż w okienku. Przemiła obsługa od razu zweryfikuje dane na wniosku i poprawność zdjęcia. Jeśli wszystko będzie OK, Twoja karta zostanie na miejscu wydrukowana! I gotowe! 

Pobierz wniosek o wydanie Karty MKA