Usługi AppClip iMKA!

 

W systemie Małopolska Karta Aglomeracyjna oferujemy możliwość zakupu usług z wykorzystaniem AppClip – innowacyjnego rozwiązania dedykowanego dla użytkowników Apple iPhone/iPad.

AppClip iMKA to idealne rozwiązanie dla turystów. Od teraz możesz korzystać z usług transportowych bez konieczności używania biletomatów lub parkometrów czy instalowania aplikacji mobilnych.

Jak działa AppClip iMKA?

AppClip iMKA to element naszej aplikacji iMKA wywoływany po zeskanowaniu kodu lub tag-a NFC.
Po uruchomieniu „clipa” otrzymujesz dostęp do wyselekcjonowanych usług. Kiedy zeskanujesz kod na parkometrze otrzymasz możliwość wniesienia opłaty w strefie płatnego parkowania, zeskanowanie kodu umieszczonego na automacie MKA daje dostęp do dedykowanego biletu lub oferty biletów kolejowych i na transport miejski. Tagi na automatach MKA zlokalizowanych w porcie lotniczym Kraków Airport to szczególne ułatwienie, gdyż po ich zeskanowaniu otrzymujesz przygotowany bilet z lotniska do stacji Kraków Główny (97% biletów sprzedawanych na lotnisku to bilety do stacji Kraków Główny). Kody znajdują się również na przystankach transportu miejskiego – dają dostęp do jednorazowych biletów obowiązujących w autobusach i w tramwajach.