Bilety i usługi

W ramach MKA aktualnie dostępne są bilety i usługi następujących organizatorów:

  • Województwo Małopolskie – na liniach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej,
  • Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie,
  • Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie,
  • Park&Ride w Tarnowie,
  • Miejski Zakład Komunikacji w Oświęcimiu,
  • Wielicka Spółka Transportowa w Wieliczce,
  • Komunikacja Miejska w Zakopanem,
  • Miejski Zakład Komunikacji w Nowym Targu,
  • Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Miechowie,

Każdy z organizatorów udostępnił w MKA szereg biletów i usług.

Pamiętaj! Każdy z operatorów świadczący usługi na zlecenie organizatorów posiada własną sieć sprzedaży i nie musi udostępniać w systemie MKA wszystkich rodzajów swoich biletów i usług. Pełna oferta operatorów znajduje się na ich stronach internetowych:


W MKA możesz kupować:

Bilety okresowe

Dobrze znane bilety uprawniające do korzystania z transportu publicznego w wybranym okresie czasu. W zależności od oferty organizatora w MKA można kupić bilety miesięczne, semestralne, N-dniowe, N-godzinne czy N-minutowe.

Bilety kilometrowe/odcinkowe oraz strefowe

W MKA bilety odcinkowe oferowane są nie tylko na trzech liniach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej, ale także na pozostałych liniach funkcjonujących na obszarze Województwa Małopolskiego. Bilety te charakteryzują się tym, że opłata za nie wyliczana jest na podstawie odległości między stacją początkowa i końcową, które wybierasz podczas określania parametrów w kreatorze zakupów. Bilety kilometrowe dostępne są zarówno jako okresowe jak i jednorazowe.
W systemie dostępne są również bilety strefowe, obowiązujące we właściwych strefach SKA (zobacz strefy SKA).

Odcinkowe i strefowe bilety papierowe

Od 4 marca 2016r. wprowadziliśmy do systemu sprzedaż biletów papierowych. Są to bilety odcinkowe i strefowe dostępne w sieci automatów MKA (zobacz lokalizacje automatów).

Bilety zintegrowane

W ramach projektu Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej dajemy Ci możliwość zakupu biletu zintegrowanego. Oznacza to zakup biletów kilku organizatorów w jednej transakcji. W ramach takiego zakupu organizatorzy zdecydowali się na korzystne zniżki dla tego typu biletów. Jeśli dojeżdżasz codziennie koleją do Krakowa czy Tarnowa i korzystasz tam także z komunikacji miejskiej to oferta biletów zintegrowanych jest właśnie dla Ciebie. Zamień kilka kart na jedną – kartę MKA. Aby obowiązywał upust na bilety musisz zakupić przynajmniej dwa bilety, z czego jeden na Szybką Kolej Aglomeracyjną.
Zakupu biletu zintegrowanego dokonasz wybierając opcję „Bilet zintegrowany” a w ramach niego kilkakrotnie powtarzając proces wyboru parametrów biletów (jak dla zwykłych biletów okresowych czy jednorazowych), które mamy dla Ciebie zintegrować.

Bilety jednoprzejazdowe i czasowe KMK w Krakowie

W aplikacji iMKA dostępne są jednoprzejazdowe i czasowe bilety Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Korzystając z t-portmonetki kupujesz i kasujesz najpopularniejsze bilety KMK w Krakowie. Oferta dostępna w systemie MKA obejmuje między innymi bilety 20, 40 minutowe, 24, 48 i 72 godzinne, 7 dniowy, jednoprzejazdowe dla grup w strefie miejskiej (Miasto Kraków) i aglomeracji (strefa I+II Aglomeracja).

ELS w systemie MKA

Informacje o ulgach przysługujących studentom uczelni wyższych dostępne są w systemie MKA. Dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu polegającemu na zbudowaniu „pomostu” pomiędzy systemem MKA a systemami ELS użytkownicy posługujący się kartą MKA lub aplikacja iMKA podczas kontroli w Komunikacji Miejskiej w Krakowie nie muszą już okazywać dokumentu uprawniającego do zniżki. Informacje te dostępne są natychmiast na urządzeniu kontrolującego, które także jest elementem systemu MKA. Funkcjonalność ELS w MKA dostępna jest w chwili obecnej dla studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Parkingi

Korzystając z systemu MKA możesz zarezerwować miejsce na parkingu Park&Ride w Tarnowie. Abonament na parking możesz zakupić podczas zakupu biletów okresowych Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej lub biletu zintegrowanego.

Bilety na Wydarzenia

To znowu opcja dostępna tylko dla użytkowników Aplikacji mobilnej iMKA. W Aplikacji możesz przeglądać informacje o wydarzenia kulturalnych i kupować na nie bilety z puli, które zostały udostępnione specjalnie właśnie dla użytkowników Aplikacji iMKA.

Jakie jeszcze usługi powinny być dostępne w systemie MKA?

Jakie jeszcze usługi powinny być dostępne w systemie MKA?