Bilety i usługi

W ramach MKA aktualnie dostępne są bilety i usługi następujących organizatorów:

  • Województwo Małopolskie – na liniach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej,
  • Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie,
  • Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie,
  • Park&Ride w Tarnowie.

Każdy z organizatorów udostępnił w MKA szereg biletów i usług.

Pamiętaj! Każdy z operatorów świadczący usługi na zlecenie organizatorów posiada własną sieć sprzedaży i nie musi udostępniać w systemie MKA wszystkich rodzajów swoich biletów i usług. Pełna oferta operatorów znajduje się na ich stronach internetowych:


W MKA możesz kupować:

Bilety okresowe

Dobrze znane bilety uprawniające do korzystania z transportu publicznego w wybranym okresie czasu. W zależności od oferty organizatora w MKA można kupić bilety miesięczne, semestralne, N-dniowe czy N-miesięczne.

Bilety kilometrowe/odcinkowe oraz strefowe

W chwili obecnej w MKA bilety odcinkowe oferowane są tylko na trzech liniach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej - funkcjonujących w ramach systemu lub planowanych do włączenia do tego systemu. Bilety te charakteryzują się tym, że opłata za nie wyliczana jest na podstawie odległości między stacją początkowa i końcową, które wybierasz podczas określania parametrów w kreatorze zakupów. Bilety kilometrowe dostępne są zarówno jako okresowe jak i jednorazowe.
W systemie dostępne są również bilety strefowe, obowiązujące we właściwych strefach SKA (zobacz strefy SKA).

Odcinkowe i strefowe bilety papierowe

Od 4 marca 2016r. wprowadziliśmy do systemu sprzedaż biletów papierowych. Są to bilety odcinkowe i strefowe dostępne w sieci automatów MKA (zobacz lokalizacje automatów).

Bilety zintegrowane

W ramach projektu Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej dajemy Ci możliwość zakupu biletu zintegrowanego. Oznacza to zakup biletów kilku organizatorów w jednej transakcji. W ramach takiego zakupu organizatorzy zdecydowali się na korzystne zniżki dla tego typu biletów. Jeśli dojeżdżasz codziennie koleją do Krakowa czy Tarnowa i korzystasz tam także z komunikacji miejskiej to oferta biletów zintegrowanych jest właśnie dla Ciebie. Zamień kilka kart na jedną – kartę MKA. Aby obowiązywał upust na bilety musisz zakupić przynajmniej dwa bilety, z czego jeden na Szybką Kolej Aglomeracyjną.
Zakupu biletu zintegrowanego dokonasz wybierając opcję „Bilet zintegrowany” a w ramach niego kilkakrotnie powtarzając proces wyboru parametrów biletów (jak dla zwykłych biletów okresowych czy jednorazowych), które mamy dla Ciebie zintegrować.

Bilety jednoprzejazdowe i czasowe KMK w Krakowie

W aplikacji iMKA dostępne są jednoprzejazdowe i czasowe bilety Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Korzystając z t-portmonetki kupujesz i kasujesz najpopularniejsze bilety KMK w Krakowie. Oferta dostępna w systemie MKA obejmuje między innymi bilety 20, 40 minutowe, 24, 48 i 72 godzinne, 7 dniowy, jednoprzejazdowe dla grup w strefie miejskiej (Miasto Kraków) i aglomeracji (strefa I+II Aglomeracja).

ELS w systemie MKA

Informacje o ulgach przysługujących studentom uczelni wyższych dostępne są w systemie MKA. Dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu polegającemu na zbudowaniu „pomostu” pomiędzy systemem MKA a systemami ELS użytkownicy posługujący się kartą MKA lub aplikacja iMKA podczas kontroli w Komunikacji Miejskiej w Krakowie nie muszą już okazywać dokumentu uprawniającego do zniżki. Informacje te dostępne są natychmiast na urządzeniu kontrolującego, które także jest elementem systemu MKA. Funkcjonalność ELS w MKA dostępna jest w chwili obecnej dla studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Parkingi

Korzystając z systemu MKA możesz zarezerwować miejsce na parkingu Park&Ride w Tarnowie. Abonament na parking możesz zakupić podczas zakupu biletów okresowych Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej lub biletu zintegrowanego.

Bilety na Wydarzenia

To znowu opcja dostępna tylko dla użytkowników Aplikacji mobilnej iMKA. W Aplikacji możesz przeglądać informacje o wydarzenia kulturalnych i kupować na nie bilety z puli, które zostały udostępnione specjalnie właśnie dla użytkowników Aplikacji iMKA.

Jakie jeszcze usługi powinny być dostępne w systemie MKA?

Jakie jeszcze usługi powinny być dostępne w systemie MKA?